Dětské domečky na hraní do interiéru

Děti si hrají různé hry a jejich fantazie nezná mezí. Pokud si zrovna nehrají na hasiče požáru na vaší zahradě, tak všichni jistě uznají za vhodné nechat dětem trochu volnosti a naučit je tak samostatnosti, než si s nimi dokola hrát „po našem“. Děti milují hru na schovávanou. Patří asi k jejich asi nejoblíbenější hře vůbec. Je to nejspíše pro to že se mohou ukrývat v různých „domečcích“ kde se cítí bezpečně. Dětské domečky na hraní poskytují dětem trochu soukromí – vlastní domeček jim dává pocit bezpečí a vykouzlí jim úsměv na tváři.


Dětské domečky do interiéru

Dětské domečky do interiéru se hodí do jakéhokoliv bytu nebo domu. Dají se snadno rozložit a zase složit. Dětské domečky do interiéru jsou skladné a nezabírají tudíž téměř žádné místo. Dětské domečky do interiéru jsou naprosto bezpečné a vaše dítě se nemůže nějak zranit vlivem domečku (například tříska, skřípnutí prstíků, spadnutí střechy, vdechnutí malých částic atd.)

Pro koho jsou dětské domečky na hraní vhodné?

Dětské domečky na hraní jsou vhodné pro děti, co si chtějí hrát ať už na různé životní situace, nebo na jakoukoliv jinou hru v prostředí útulného a malebného domečku. Jsou také velice vhodné pro děti, které chtějí rozvíjet svou tvůrčí činnost a své malířské dovednosti. Dětské domečky na hraní jsou vhodné pro všechny děti od 2 do 6 ti let. Dětské domečky na hraní si vaše děti zamilují.

Kreslením na Dětské domečky do interiéru cvičí děti mozek

Jak je všem známo, mozek se dělí na dvě základní části – pravou a levou hemisféru. Chtěl by se zde podívat na tu pravou mozkovou hemisféru, která je, jak už je méně známo mimo jiné klíčem ke kreativitě, představivosti a k různým manažerským a organizačním dovednostem. Je více způsobů jak rozvíjet tuto hemisféru a jedním z nich je právě kreslení. Tuto z prvopočátku teorii potvrdila až doktorka Betty Edwards, které propracovala metodiku kreslení za pomocí pravé mozkové hemisféry, ze které plyne, že schopnost kreslit je vrozená – dostáváme jí každý, když se narodíme, ovšem aby tato schopnost za něco stála, musí být hned z prvopočátků rozvíjena, jinak „zakrní“ a člověk není schopen tuto svou schopnost využívat, až ji bude potřebovat. Jedna věc je schopnost trénovat častěji, aby dovednosti nestrádaly a druhá věc je vůbec rozsah a obtížnost této dovednosti získat.
Komplikovanost, náročnost v této dovednosti můžeme získat samozřejmě tréninkem, ale pozor neplatí zde však přímá úměra. Paní doktorka Betty Edwards má za to, že schopnost se nejlépe rozvíjí, (i obtížnost) když jsou děti ještě malé. Dětské domečky do interiéru jsou plné obrázků, které jsou umístěné po celé ploše domečku a je je možno všechny vybarvit. Dětské domečky do interiéru tedy pomáhají rozvíjet dětský mozek. Dětské domečky do interiéru poskytují dětem to správné vyžití. Postupem času je naučit se hezky kreslit jen těžší a těžší. Dětské domečky do interiéru jsou jasná volba k rozvíjení schopností vašeho dítěte.

Dětské domečky na hraní jsou pro seberealizaci dětí jako stvořené

Dětské domečky na hraní jsou konstruovány z tvrdého kartonu, na který si mohou děti kreslit. Plocha je opravdu veliká, jelikož obrázky jsou po celém obvodu domečku. Nejenom tedy že mají vlastní domeček, ve kterém se můžou schovávat, nebo si hrát na různé reálné životní situace, ale mají i volnou plochu pro seberealizaci, pro zapojení kreativity. Zapojení kreativity a samotná seberealizace dítěte je v tomhle věku velice zásadní věc. Čím později dítě tyto dvě schopnosti rozvíjí, tím hůře a pomaleji jsou tyto schopnosti získávány. Začněte proto co nejdřív – Dětské domečky na hraní jsou pro seberealizaci vašich dětí to nejlepší řešení. Dětské domečky na hraní se pojí ještě s jednou věcí, než se seberealizací a to je s rozhodováním, které do jisté míry souvisí s kreativitou. Rozhodování se, jaké barvy dítě na domeček použije.

Dítě už jistě dokáže pochopit, že jaké si to udělá takové to má. Proto i začne pečlivěji zvažovat, které barvy použije kam a jelikož je plocha opravdu veliká, má dostatek času a prostoru na to rozvíjet právě zmíněnou rozhodovací schopnost. Rozhodovací schopnost je velice podstatná vlastnost každého člověka – jak dítěte tak dospělého. Ovšem zde je nutno podotknout, že pokud má dítě tuto schopnost velice na špatné úrovni (velice, nebo vůbec nerozvinutou), nic moc hrozného se stát nemůže. Maximálně si vybere v obchodě bonbony, které se ve skutečnosti ukázalo, že nakonec nechtěl. Nebo si nemůže vybrat zmrzlinu, protože všechny vypadají tak dobře, až mu nakonec rodiče ze samého čekání nekoupí žádnou. Ovšem rozhodovací schopnosti jsou velice důležité později a to hlavně a především ve věku dospívání (13-16 let) kdy děti už musí volit závazně a jednotně – například svou střední školu.

Ptáte se: Co s tím mají ale dětské domečky na hraní společného? Jak jsem již říkal: dětské domečky na hraní podporují dětské rozhodování, dítě má možnost se rozhodovat podle sebe, může se to učit a růst v tom. Pokud se totiž tuto schopnost nenaučí v dětství – například kvůli rodičům, kteří mu jeho dětství „nalajnovali“, bude mít s pozdějším rozhodováním ve svém životě opravdu problémy. Toto je vědecky potvrzený fakt. Proto je třeba se tím zabývat, i když to na první pohled třeba nevypadá až tak moc podstatně. Dětské domečky na hraní podporují dětskou seberealizaci, kreativitu a schopnost rozhodovat se.