Domeček pro děti kartonový

Každý z nás byl malé dítě a určitě si vzpomíná na alespoň nějaké úseky svých dětských let. Běhání na zahradě, hraní si na schovávanou. Holky malovaly křídami po zemi a kluci zase sháněli nejlepší místa na vybudování svých bunkrů. Každý si jistě pamatuje na to, jak byl někde zalezlý v takzvaném „domečku“ kde bylo jeho útočiště a kde se cítil bezpečně, ať už to bylo kdekoliv. Právě proto vyrábíme domeček pro děti kartonový, abychom dětem poskytli útočiště k jejich každodennímu hraní, aby zde měli pocit bezpečí a štěstí a vykouzlili jim tak úsměv na tváři.


Podporujte činnost pravé mozkové hemisféry vašeho dítěte kreslením

Na Domeček pro děti kartonový můžou vaše děti kreslit a vybarvovat velké obrázky, které jsou na stěnách domečku, díky tomu je tak u nich podporována činnost pravé mozkové hemisféry. Rozvoj pravé mozkové hemisféry vede k rozvoji fantazie a kreativity. Fakt, že kreslení podporuje samotný vývoj pravé mozkové hemisféry, není žádná převratná novinka. Je to asi 30 let zpátky, co se do této studie pustila doktorka B. Edwards. Vypracovala celou metodiku kreslení, která vysvětluje a potvrzuje, že schopnost kreslit je dána všem od jejich narození. Brzy jí však přestáváme využívat a tak tuto schopnost kreslit ztrácíme. Stačí přitom jen opět začít kreslit a tyto schopnosti se nám vrátí. Je vhodné rozvíjet tuto schopnost a tak i pravou hemisféru samotnou, když jsou děti ještě malé. Jelikož děti tuto schopnost umějí rozvíjet lépe než dospělí.

Dítě se seberealizuje

Kreslením na domeček pro děti kartonový dítě může použít svou kreativitu a fantazii a tím tímto dvě schopnosti rozvíjet. Jelikož je budou moci dělat něco podle toho, jak oni chtějí-podle sebe, povede to i k rozvoji jejich dalších schopností. Na domeček pro děti kartonový je možno kreslit proto si dítě samo může zvolit, jaké barvy na co zvolí a do jaké ideální podoby by chtěl svoje obydlí přivést. To mu umožňuje do jisté míry rozvoj rozhodování a tvůrčí činnosti. Schopnost rozhodování je do budoucna velice důležitá hlavně u dítěte, které je velice často omezováno přehnaně pečlivými rodiči, které dítěti všechno nalajnují až do jejich vysokého věku (na dítě) a neumožní jim tak vůbec žádnou seberealizaci a rozvoj v oblasti rozhodování a dítě se v budoucnu pak těžko rozhoduje v reálných životních situacích, jelikož na rozhodování není od mala zvyklí. Domeček pro děti kartonový tuto seberealizaci dětí podporuje.

Děti ztrácejí tvůrčí činnost

V dnešní době je vývoj věcí kolem nás rychlejší a rychlejší. Jak ale nutností podotknout, že nejen technika a všeobecný vývoj ve všech oblastech jde rychle dopředu, ale i dozrávání našich dětí nabralo nevídané obrátky. Jen si to vezměte – malé děti již rozumí nejnovějším technologiím, počítačům a mobilům lépe než jejich rodiče. Dohrají hry rychleji než jejich starší sourozenci. Každé malé dítě má mobilní telefon, počítač, mp3 přehrávač a různé další vymoženosti. Vztah dětí k četbě literatury, umění, vzdělávání se, hudbě a sportům rapidně klesá. Stejně tak klesá i vztah dětí ke kreslení. Díky tomu nemizí jen pohádkové postavy a hezké obrázky, ale mizí i samotná představivost dětí. Malebné prostředí a veškeré postavičky jim vykreslí počítačová grafika a dítě tak přichází již k hotovému. Díky tomu že děti nezapojují svou vlastní představivost jejich schopnost vymyslet něco nebo si něco představit upadá. Představivost by mohli mít, pokud by četli, ale když se ani tak nekoná, potom je to alarmující. Rodiče tomu často nedávají značnou váhu, jelikož jsou spokojení, že děti jsou zalezlé u počítačů a u mobilů a mají klid. Ovšem jak řekl jeden známy filozof – všechno má vliv na všechno. To že dítě přestane rozvíjet představivost, tvůrčí činnost má vliv na jeho schopnosti a dovednosti a pokud by se chtěl jednou v budoucnu živit jako například Malíř, Web Desinger, Tvůrce grafiky, nebo podobné jiné povolání vyžadující představivost a tvůrčí činnost bude tyto schopnosti dítě v budoucnu postrádat a jen těžko se je učit zpátky.

Kam je Domeček pro děti kartonový vhodný?

Domeček pro děti kartonový je vhodný jak dovnitř do bytu nebo domu, tak ven na zahradu do příznivého počasí. Snadno se skládá i rozkládá a tak ho lze i snadno někam přenést.

Pro koho je Domeček pro děti kartonový vhodný?

Domeček pro děti kartonový je ideální pro všechny děti – pro kluky i holky ve věkovém rozmezí od 2 do 6 let. Je ideální pro děti, které chtějí rozvíjet svojí tvůrčí činnost.

Je Domeček pro děti kartonový nejlepší řešení?

Vzpomínáte si ještě, když jste byli malé děti a doma jste si stavěli svůj domeček z nejrůznějších věcí a nábytku co jste doma měli?

Na tenhle moment svého dětství si já osobně vzpomínám. Vzal jsem deku, nebo co bylo po ruce a skřípnul jsem ji do skříně. Poté jsem sebral dvě židle a deku jsem položil na ně. Tím byla střecha hotová. Židle ovšem dost často spadly na zem, takže jsem utíkal do rodinné knihovny půjčit si pár knížek, kterými bych mohl zatížit židle. Skřípnuté prostěradlo mezi dveře skříněk mezitím třeba i několikrát vypadlo, takže jsem se ho do dvířek snažil narvat ještě vehementněji a snahou spojenou s rozčílením, jsem si dost často prstíky mezi skříně skřípnul. Nemohl jsem však řvát, protože jsem celou tuto operaci dělal potají. Nanosil jsem ještě několik polštářů a dek, abych kreativně vylepšil střechu a do domečku si nanosil jídlo a pití. Když přišla mamka do pokoje, začala se rozčilovat, co má znamenat to skřípnuté prostěradlo ve skříni a prostěradlo ze skříně uvolnila, tím se mi samozřejmě celá má střecha zhroutila a jako na potvoru do mého jídla a pití. A jak je všem známo za všechno můžou pouze děti, takže nářez byl nevyhnutelný a nespokojení z celé této akce bylo z obou stran.

Domeček pro děti kartonový je přece jen ideálnější řešení. Vašemu dítěti se v něm nemůže přihodit například to, že by na něj spadly špatně zatížené židle, nebo že by si skřípnul prsty do skříňky, jako v mém případě. Domeček pro děti kartonový je krásný a bezpečný domeček, ve kterém si vaše děti užijí hodně legrace a který si vaše děti můžou vybarvit podle libosti.