Domeček pro děti papírový
Všechny děti si rádi hrají, běhají a schovávají se. Rády při každodenním hraní vyhledávají úkryty, nebo občas i svůj klidný koutek, ve kterém si pokojně můžou hrát, nebo odpočívat. Vidina svého vlastního domečku, který je pro ně útočištěm, v nich vyvolává pocit bezpečí a radosti. Domeček pro děti papírový je tím pravým místem pro schovávání a hraní. Domeček pro děti papírový je ideálním dárkem pro vaše děti.
Domeček pro děti papírový podporuje seberealizaci dítěte
Kreslení na domeček umožní dětem zapojit vlastní fantazii a kreativitu. Umožní jim udělat si něco podle sebe, což je určitým způsobem vede například k rozhodování, zda vybarví trpaslíka zeleně či hnědě a každé rozhodnutí které v raném věku musí dítě udělat je dobrou přípravou na budoucnost a na rozhodování dítěte v budoucnu. Pokud je však dítěti vše naplánováno dopředu rodiči, je dítě v budoucnu často velice nesamostatné a neschopné se správně rychle a efektivně rozhodovat. Domeček pro děti papírový si dítě může vymalovat podle svých představ, domeček pro děti tak podporuje samotnou seberealizaci dítěte a rozvíjí jeho fantazii.
Kreslení podporuje činnost pravé mozkové hemisféry
Domeček pro děti papírový umožňuje dětem kreslit a vybarvovat velké obrázky, které tvoří stěny domečku. Kreslením je tak u dětí podporována činnost pravé mozkové hemisféry, jež je pro rozvoj fantazie, kreativity a vlastně později i životních snů nesmírně důležitá.
To, že kreslení podporuje vývoj pravé mozkové hemisféry, není prakticky žádná převratná novinka. Už před asi třiceti lety se do této studie pustila Doktorka Betty Edwards. Vypracovala metodiku kreslení pravou mozkovou hemisférou, ze které vyplývá, že schopnost kreslit je dána všem od narození. Brzy jí však přestáváme využívat a tak tuto schopnost ztrácíme. Přitom stačí jen opět začít kreslit a tyto schopnosti se nám vrací. Nicméně kreslit za pomocí pravé mozkové hemisféry dokáží ještě lépe děti. Proto je více než na místě rozvíjet tuto schopnost a tak i pravou hemisféru samotnou, když jsou děti ještě malé.
Malé děti jsou příliš brzy velké
V současném světě se všechno kolem nás zrychluje, o tom není žádný pochyb. Je však nutno si uvědomit že dětské dozrávání nabralo rychlé a zběsilé tempo. Malé děti už rozumí novým technologiím, jako jsou například počítače nebo plazmové televize mnohem lépe, než jejich rodiče. Každý má již v raném věku nejmodernější telefon nebo super výkonný herní počítač. Vztah dospělejších dětí k četbě rapidně upadá, stejně jako upadá vztah menších dětí ke kreslení. Z dětského světa tím pádem neodcházejí jen pohádkové postavy, ale celá samostatná představivost každého dítěte. Malebné výkresy jsou nahrazeny grafikou na PC, místo domečků a bunkrů si kluci raději stavějí virtuální obydlí v počítačových hrách. Je jasné, že pokrok nikdo nezastaví, ale přiznejme si -nepřichází tyto děti o jisté kouzlo dětství? S počítači se budou setkávat v budoucnu velice často, ať to bude ve škole či v pozdějším zaměstnání, ale hrát si jako děti můžou jen právě v jejich dětském věku. Navíc když všechno vymodelování reality a zprostředkování fantazie, udělá počítač za vás, děti nemají vůbec žádnou možnost rozvíjet svou vlastní fantazii. Proto si položme otázku, zda nenajít alespoň vyvážený balanc mezi tím kolik času děti stráví sledováním počítačů a televizí a kolik času budou mít možnost opravdu si hrát, kreslit a tím mít šanci rozvíjet svou fantazii a s věnováním trocha vašeho času můžete strávit i pár společných příjemných chvil nad kreslením. Domeček pro děti papírový je to pravé pro jejich seberealizaci.
Kam je domeček pro děti papírový vhodný?
Domeček pro děti papírový má ideální rozměry a tudíž je vhodný dovnitř do bytu, nebo domu, či ven na zahradu do příznivého počasí. Je snadno skladatelný a díky jeho nízké váze ho lze i snadno přenášet.
Pro koho je domeček pro děti papírový vhodný?
Domeček pro děti papírový je vhodný pro všechny děti – holky i kluky od 2 do 6 let. Zejména je pak vhodný pro děti, které chtějí rozvíjet svou fantazii a tvůrčí činnost.
Je domeček pro děti papírový ideální řešení?
Pamatujete si, když jste byli ještě mladí a doma si stavěli z nejrůznějších druhů nábytku svůj úkryt?
Já si na toto pamatuji, vždy jsem vzal například prostěradlo a skřípnul ho do skříně jakožto střechu. Pak vzal židle a prostěradlo položil na ně – ty ovšem dost často spadly, takže jsem utíkal do tátovy pracovny a půjčil si pár knížek, abych ty židle zatížil. Mezitím mi skřípnuté prostěradlo několikrát vypadlo ať už z jedné nebo z druhé strany. Takže jsem ho mezi skříně narval o to vehementněji a v zápalu té věci, jsem si dost často skřípnul mé malé prstíky mezi skříň, ale řvát jsem nemohl, jelikož jsem tuto akci dělal tajně. Nanosil jsem vždy ještě několik povlečení a snažil se nějak kreativně vylepšit střechu, což většinou moc nedopadlo. Když už jsem uvedl domeček do použitelné formy, nanosil jsem si do něj polštářky, jídlo a pití, tak přišla má maminka a velice se zlobila proč krásné prostěradlo od tety drtím za jeho konce ve skříních. Otevřela skříně, prostěradlo náhle spadlo a při mé smůle do tajně nanošeného jídla a pití. Pití se samozřejmě vylilo. Domeček byl v troskách, ale nářez byl na světě.
Jak můžete vidět domeček pro děti papírový je přece jen ideálnější řešení. Vašem dětem se v něm nemůže nic přihodit, jako například spadnout na ně špatně zatížená židle, nebo skřípnout si prstíky do skříně při instalace střechy, jako to bylo v mém případě. Domeček pro děti papírový je tudíž nadmíru bezpečný a vaše dítě si s ním užije hodně legrace.