Domeček z kartonu

Malé děti dovádí v dětství všelijak. Jednou z jejich oblíbených činností je hra na schovávanou. Hra na schovávanou je baví právě díky úkrytům, neboli domečkům kde se můžou schovat a kde se cítí útulně a bezpečně. Právě tento pocit bezpečí a útulnosti vede děti k tomu, že si chtějí stavět bunkry někde venku, kde se mohou ukrýt, nebo si hrát na nějakou životní situaci. Pocit že dítě vlastní jeho vlastní obydlí v něm vyvolává radost a pocit bezpečí, které vyhledává nejen, když je venku například se školkou se kterou si tyto domečky staví, ale vyhledává ho i doma. Proto například třeba zalézá pod stůl, nebo se schovává do skříně. Právě proto jsme vytvořili domeček z kartonu, který naplní jejich očekávání. Domeček z kartonu není jen ledajaké obydlí. Dítě si ho může celý vymalovat podle svých představ a snů. Domeček z kartonu vykouzlí vašemu dítěti úsměv na tváři.


Domeček z kartonu – ideální hračka

  • Domeček z kartonu podporuje dětskou seberealizaci
  • Domeček z kartonu vyvíjí schopnost rozhodování
  • Na domeček z kartonu se dá kreslit
  • Domeček z kartonu rozvíjí pravou mozkovou hemisféru
  • Domeček z kartonu je snadno přenositelný
  • Domeček z kartonu je útulný úkryt na všelijaké hry
  • Domeček z kartonu je vhodný pro všechny děti od 2 do 6 let

Kreslením na Domeček z kartonu ke zlepšení funkce mozku

Věděli jste, že kreslením rozvíjíte činnost vašeho mozku? Konkrétně je rozvíjena činnost pravé mozkové hemisféry. Tuto z prvopočátku teorii potvrdila před 30 lety doktorka B. Edwards, která vypracovala důležitou metodiku kreslení. Za tento objev sklidila nevídaný úspěch. Začali se dělat kreslící centra pro děti, jejichž činnost pravé mozkové hemisféry byla velice špatná, ale díky tomuto objevu na této špatné činnosti mozku mohly děti pod vedením kvalifikovaných učitelů pracovat.

Domeček z kartonu umožňuje nespočet hodin malování, díky jeho velké ploše. Děti tedy mají možnost rozvíjet svou pravou mozkovou hemisféru. Rozvoj pravé mozkové hemisféry vede nejenom k rozvoji kreslení, ale i k rozvoji celkové tvůrčí činnosti, fantazii a organizačních schopností. Lidé, kteří mají skvěle rozvinutou pravou mozkovou hemisféru, jsou výborní umělci, manažeři, programátoři a grafici. Podle doktorky B. Edwards se pravá mozková hemisféra cvičí nejlépe v mládí. S přibývajícím věkem je jen těžší a těžší tuto schopnost více a více rozvíjet. Proto je více než na místě začít již od mala. Domeček z kartonu toto dětem umožňuje. Pořiďte vašim dětem domeček z kartonu, se kterým si užijí nejen spoustu legrace, ale díky kterému se také budou rozvíjet jejich schopnosti důležité pro jejich budoucí život.

Na domeček z kartonu se může vaše dítě seberealizovat

Na tomto světě existuje stále hodně přehnaně starostlivých rodičů, kteří svým dětem takřka nalajnují život. Možná že zrovna vy k nim nepatříte, ovšem stále jich zde jsou mraky. Tyto rodiče to nemyslí s dětmi špatně. Mají je rády a tak se o ně dost bojí a starají. Jenomže do jaké míry je toto zdravé?
Pokud jim rodiče neumožní žádné možnosti volby, jak má pak být dítě schopné se normálně samo za sebe rozhodovat, když to nikdy předtím ve svém životě nedělalo. Například to může vypadat tak, že rodiče jim v obchodě sami vyberou sušenku, kterou si dají, pohádku na kterou se doma budou dívat, barvy, kterými vybarví autíčko atd. Může to znít triviálně a nesmyslně, ovšem děti si zatím ve svém období z důležitých věcí nevybírají, ale ačkoli jejich nynější rozhodnutí není nikterak důležité, vyvíjejí si rozhodovací schopnost, která bude v budoucnosti (při výběru školy například) rozhodující. Člověk, který v dětství vůbec nerozvíjel tuto rozhodovací schopnost byť v tak malých a nepodstatných věcech bude mít s rozhodováním v budoucnu veliké potíže. Toto dokazuje řada studií. Domeček z kartonu je tvořen po celém svém obvodu z obrázků, které si děti můžu vybarvit a udělat si tak něco podle sebe. Dítě si uvědomuje, že toto není kreslení na obyčejný papír, který zmuchlají a vyhodí, ale že kreslí na domeček z kartonu a že tak jak domeček z kartonu pokreslí, tak bude už vypadat jejich nové obydlí napořád. To vede děti k tomu, aby se opravdu zamysleli, jakou barvu na daný obrázek použijí a jak si chtějí svůj domeček z kartonu vymalovat. Tím domeček z kartonu pomáhá rozvíjet schopnost rozhodovat se, která bude pro ně v budoucnu klíčová.

Pokud by jste hledali jiné produkty, zkuste např:

Děti si přestávají klasicky hrát

Když se řekne „klasicky hrát“ je to velice zavádějící pojem. Ovšem můžeme si pod tím představit hraní naší generace – bez mobilů internetů a počítačů, neboli bez skoro veškeré elektroniky (s televizí si asi nikdo nehrál). Pokrok nikdo nezastaví a hlavně pokud se jedná a pokrok moderních elektronických technologií, jejichž produkty takřka zaplavují celý svět. To že se lidstvo za posledních 15 let dokázalo takto technologicky vyvinout je samozřejmě dobře, ale každá akce vyvolá reakci. Jsou všechny tyto reakce čistě kladné? Z pohledu rodiče je zde otázka – jaký to má vliv na naše děti? Děti místo toho aby šli s kamarády ven, se raději virtuálně setkají v nějaké hře. Místo toho aby si četli, nebo se vzdělávali, hrají jen počítačové hry. Když už nehrají počítačové hry, jsou na svých chytrých telefonech nebo se dívají na televizi. Je tento druh zábavy v takovéto míře pro naše děti vhodný? Když jsem chodil již na základní školu, měl jsem jeden z prvních domácích počítačů Windows 95, dost jsem na něm hrál a dnes když se podívám zpětně, připadá mi to jako vyhozený čas, naproti tomu si velice cením těch chvil a vzpomínek na to, jak jsem si hrál na schovávanou, běhal v lese, schovával se a klasicky si hrál bez moderní technologie. Nikdo netvrdí, že hraní si za pomocí moderní technologie je špatné, ale možná to chce nalézt dobrý balanc mezi využíváním moderní technologie a klasickým hraním. Dospělejším dětem asi nikdo v jejich virtuálním bláznění nezabrání, avšak jako rodiče můžete korigovat rané dětství vašeho dítěte například koupí domečku z kartonu a vytvořit mu příjemné vzpomínky na hezké dětství. Domeček z kartonu jim umožní zapojit svou fantazii a představivost a klasicky si pěkně po staru hrát. Vždyť moderní technologie si ještě ve svém životě užijí až až, ale dětství je jen jedno. Pořiďte tedy svým dětem domeček z kartonu a vykouzlete jim úsměv na tváři i bez světélkujících monitorů.