Domeček z papíru

Dětské sny mohou být ledajaké. Někdo chce být popelář, někdo zase princ na bílém koni co zachrání svou malou spící princeznu. Dětská fantazie nezná mezí. S jednou hračkou dokážou stvořit každý den jiný příběh. Nezbývá než smeknout klobouk. Jen sotva by toto nějaký z dospělých dokázal. Když jsou děti malé, velice záleží na tom, aby prostředí, ve kterém si hrají, bylo útulné a aby se jim líbilo. Proto jsme vytvořili domeček z papíru. Domeček z papíru nabízí požadované soukromí. Děti se v domečku z papíru budou cítit útulně. Domeček z papíru může být použit díky jejich fantazii k neomezenému množství různých her například na skutečný život. Domeček z papíru má široké spektrum využití.


Domeček z papíru – klíč k dětské seberealizaci

Seberealizace. Pojem, pod kterým si nejspíše mnoho lidí představuje umělce, nebo nějakého studenta, který se seberealizuje ať už malováním na papír, nebo kreslením na zeď, či projevem těla – tancem. Ale co takhle pojem „Seberealizace dítěte“? Je třeba, aby se dítě vůbec seberealizovalo, nebo stačí, aby se nějak zabavovalo hraním, dokud nevyroste? Seberealizace je podstatná část našeho já, díky které jsme schopni vymýšlet a tvořit nové věci. Díky seberealizaci a jejímu trénování, jsme schopni se i lépe racionálně rozhodovat. Seberealizace je nesmírně důležitá při některých povoláních, kde se hledí na kreativitu a právě vymýšlení nových věcí. Čím dříve se seberealizace začne procvičovat, tím lépe. Jak mám ale dítě učit seberealizovat se? Když dáte dítěti do rukou autíčko, ať si jezdí z jedné strany pokoje na druhé, tak je to fajn, ale k vývoji dětské seberealizace to asi nějak nepřispěje. Je ovšem pár cest, které dětské seberealizaci přispějí, a jednou z nich je například kreslení. Domeček z papíru je stvořený pro to aby si na něj děti mohli malovat a vybarvovat si velkou spoustu obrázků. Dítě se může rozhodnout, jak vymaluje svůj domeček z papíru - které barvy použije a kam. Dítě si uvědomuje, že to není papír, který počmárá a vyhodí, ale že to je jeho vlastní domeček z papíru, který když už jednou vymaluje, není cesty zpět. Právě to ho přinutí zvažovat a pevně se rozhodovat jakou barvu kam nenávratně použije a tím se může perfektně seberealizovat. Domeček z papíru tedy napomůže vašemu dítěti vylepšit schopnost „rozhodování“, která bude důležitá a rozhodující hlavně v pozdějších obdobích jeho života.

Kam je domeček z papíru vhodný?

Domeček z papíru je vhodný jak do interiéru, tak na zahradu do příznivého počasí. Domeček z papíru se dá snadno postavit a jeho nízká váha umožňuje snadné přenášení domečku.

Kreslení na Domeček z papíru

Na domeček z papíru je možno kreslit po celém jeho obvodu. Vaše dítě si může vybarvovat velké obrázky a zapojit trochu svou fantazii.
Kreslením a vybarvováním je podporována činnost pravé mozkové hemisféry. Rozvinutost pravé mozkové hemisféry je nesmírně důležitá při mnoha činnostech, které vaše dítě bude v budoucnu dělat. Rozvinutost pravé mozkové hemisféry je také stěžejní věcí, kterou člověk musí mít pro to, aby byl kreativní a měl dobrou fantazii a organizační schopnosti. To, že samotné kreslení rozvíjí pravou mozkovou hemisféru, již potvrdila svými studii doktorka Betty Edwards, která se zabírala tímto tématem. Její metodika kreslení pravou mozkovou hemisférou, kterou vypracovala před 30-ti lety se stala bestselerem. Z této metodiky vyplývá, že samotnou schopnost kreslit má každý z nás již od narození, ovšem brzy tuto schopnost hodně lidí ztrácí, protože ji přestanou využívat.  Avšak pokud tuto schopnost začnou zase procvičovat, vrátí se jim, ale návrat této schopnosti je těžký a ještě těžší chce li člověk umět kreslit opravdu dobře. Je tedy nejlepší tuto schopnost nikdy nepřestat alespoň občasně procvičovat třeba právě na domeček z papíru. Doktorka B. Edwards dále podotýká, že nejlépe a nejvíce se tato schopnost rozvíjí v dětství. Neotálejte tedy a pořiďte vašim dětem domeček z papíru. Domeček z papíru podporuje dětskou kreativitu. Domeček z papíru pomáhá rozvíjet dětský mozek a zároveň si s ním děti užijí hodně legrace a společných chvil.

Pokud by jste hledali jiné produkty, zkuste např:

Domeček z papíru – není to zbytečnost?

Na co si pořizovat domeček z papíru, říkáte si. Domeček z papíru může být nahrazen doma postaveným domečkem z nejrůznějších věcí, říkáte si. Ovšem možná vám tato má zkušenost z dětství napoví proč je přece jenom lepší si domeček z papíru pořídit.

Vzpomínáte si na vše dětství, když jste běhali, skákali a taky hledali si úkryty pro svoje hry? Úkryt pro naše hraní pro mne vždy představoval něco hezkého, útulného, měl sem pocit bezpečí. Bohužel ne pořád bylo léto a schovávat se někde v křoví ve sněhu nebyl ideální nápad, takže když přišla na řadu má touha opět se schovat do mého vlastního útulného světa, který budu mít jen pro sebe – do svého vlastního domečku, nastala tajná operace stavění si svého vlastního domečku potají doma. Celá operace většinou začala sháněním pro mě nejhlavnější složkou domečku, která tvořila domeček domečkem – střechou. Takže jsem vytahal úhledně zastrčené prostěradlo z mé postele. Poté jsem vzal židle jako podpěry pod střechu domečku. Prostěradlo jsem skřípnul mezi dveře skříně, ovšem dost často jsem si tam mimo prostěradla skřípnul i můj vlastní prstík. Bolest jsem musel ignorovat, kdybych zařval, vše by bylo ztraceno. Se zatnutými zuby jsem si prst vyndal ze skříně a opatrně skřípnul prostěradlo mezi skříně znova, teď už bez mého prstu. Nanosil jsem do mého domečku jídlo a pití a chtěl se v něm už uvelebit, ale v tom přišla má mamka a rozčilovala se, proč je to nové bílé prostěradlo skřípnuté mezi skříní. Než jsem stačil říci jediného slova, už prostěradlo uvolnila. Tím prostěradlo vypadlo a díky zatížení na židli cestou shodilo i mé pití, které bohužel nebyla voda, ale barvící šťáva lesní směs, takže prostěradlo už více bílé nebylo.  Ovšem neodneslo to jen prostěradlo a i já jsem dostal od maminky pěkně „pogratulováno“ za tento nápad.
Kdyby v mé době existoval domeček z papíru, moje mamka i já bych to určitě uvítal. Domeček z papíru je přece jenom ideálnější řešení, ve kterém se dá začít spoustu zábavy.