Domečky pro děti

Malé děti mají různé hry. Jednou z věcí, která neodmyslitelně patří k dětskému hraní, jsou domečky pro děti. Kluci si hrají s autíčky, holky zase s panenky, ale domečky pro děti vyhledávají všichni. Domečky pro děti umožňují dětem mít útulné zázemí a útočiště pro jejich každodenní hraní všeho typu. Domečky pro děti mají opravdu vysokou škálu využití, jelikož si v něm děti můžou hrát prakticky na cokoliv a nejsou ničím omezování, jen svou vlastní fantazií, takže je domeček nikdy nepřestane bavit. Domečky pro děti jsou navíc udělané tak, aby si je děti mohli vybarvit a udělat si tak domeček takový jaký ho oni opravdu chtějí mít.


Pro jaké děti jsou domečky pro děti vhodné?

Domečky pro děti jsou vhodné pro všechny děti od přibližně 2 do 6 ti let. Jsou vhodné zejména pro takové děti, které chtějí rozvíjet svou tvůrčí schopnost a fantazii.

Domečky pro děti umožňují dětskou seberealizaci

Domečky pro děti jsou konstruovány tak, že stěny domečku i případně střecha – celý domeček je tvořen obrázky, které je možno jakkoliv si vybarvit. Jelikož některé děti mají například opravdu přehnaně starostlivé rodiče, které dětem nalajnují jejich dětství od „a“ až do „z“, tak dítě nemá sebemenší možnost se jakkoliv realizovat. Dítě, které není zvyklé na to se samostatně rozhodovat, jelikož všechna rozhodnutí za něj dělají rodiče, v budoucnosti tuto schopnost se rozhodovat strádá. Schopnost rozhodovat se se musí učit již od raného dětství, jinak bude mít dítě v budoucnu s rozhodováním vážné problémy. Domečky pro děti toto rozhodování umožňují – děti si sami mohou zvolit, jaké barvy použijí na vymalování svého domečku a jelikož ten domeček poté bude vypadat tak jak oni si sami zvolí a už to nepůjde změnit, dítě to vede k tomu, aby se opravdu zamyslelo nad tím, jak by měl domeček vypadat podle jeho představ a vymalovat si domeček podle sebe. Domečky pro děti tedy umožňují dětskou seberealizaci.

Kam jsou Domečky pro děti vhodné?

Domečky pro děti jsou vhodné jak do bytu či domu, tak i ven na zahradu. Snadno se rozkládají a skládají. Díky jejich nízké váze je můžete snadno přenášet z místa na místo. Naše domečky pro děti jsou naprosto bezpečné a vaše děti si v něm užijí hodně legrace.

Kreslením na domečky pro děti ke zlepšení funkčnosti mozku

Domečky pro děti mají opravdu velkou plochu, na kterou je možnost kreslit a vybarvovat obrázky. Nejen že toto děti bude bavit a budou mít krásně vymalovaný domek podle sebe, ale dokonce tím rozvíjejí i svou pravou mozkovou hemisféru.

Kreslením podporujete činnost pravé mozkové hemisféry – tuto teorii potvrdila doktorka Betty Edwards, která vypracovala metodiku kreslení pravou mozkovou hemisférou. Doktorka má za to, že samotnou schopnost kreslit má každý již od svého narození. Bohužel ale tuto schopnost ztrácí, jelikož a protože tuto schopnost nějak neprocvičuje nebo nerozvíjí. Stačí prý však zase začít kreslit a schopnost rozvíjet aby se nám tato dovednost vrátila. Podotýká však, že rozvíjení této schopnosti je složitější, čím je člověk starší, je proto vhodné rozvíjet tuto schopnost když je člověk ještě malý. Domečky pro děti umožňují dětem rozvíjet tuto schopnost a tím i jejich pravou mozkovou hemisféru, která je důležitá pro spoustu věcí jako je například fantazie a představivost. Pořiďte svým dětem domečky pro děti a pomáhejte rozvíjet jejich fantazii a tvůrčí činnost.

Nechte děti prožít plnohodnotné dětství

Pokrok lidstva je nezastavitelný. Nové a nové technologie přicházejí téměř každý den na světový trh. Je dobře, že lidstvo jde pořád kupředu a kupředu, ale každá akce vyvolá reakci. Důsledkem toho, že technologie takhle pokročila, mají naše děti snadný přístup k elektronickým zařízením, se kterými tráví v podstatě celý den. Jen přijdou ze školy a jsou na počítači, kde hrají hry s kamarády, či jsou na sociálních sítích. Když jsou z počítačů konečně vyhnáni, jdou se dívat na televizi, kterou mají rodiče zapnutou v obýváku, a když už jsou povoláni jít konečně spát, tak zalehnou s mobilem, se kterým si ještě hrají, dokud je spánek nepřemůže. Je toto hezky prožité dětství? Nebylo by jim lépe, kdyby šli s kamarády ven, hráli si na schovávanou, povídali si a hráli si jako jejich rodiče v jejich věku?

Bohužel se tato problematika s pokrokem technologií týká nejenom starších dětí, ale začíná se týkat čím dál tím mladších dětí. Jen si to vezměte – dítě v první třídě umí ovládat počítač pomalu lépe než jeho rodiče. Jak až daleko může toto zajít? Bude například dítě umět dříve hrát dobrou hru na počítači, než umět číst? Děti ztrácí zájem o kreslení, umění a literaturu a věnují se jen virtuálním hrám a komunikacím. Ovšem toto je dosti často chyba rodičů, které je takhle nechají, místo toho aby jim určili hranice. Musí se začít již od nízkého věku. Nezakazovat jim moderní technologie, ale nalézt správný balanc mezi virtuálním hraním a „starým dobrým hraním“ o které děti přicházejí. Dejte dětem možnost hrát si zase po staru a kupte jim domečky pro děti, které umožní jejich seberealizaci a dá jim možnost kreslit a hrát si jako jsme si dříve hrávali my. Domečky pro děti umožní zapojit jejich tvůrčí činnost a fantazii a vaše děti si v nich užijí mnoho zábavy. Domečky pro děti jsou ideální řešení jak vaše děti učinit šťastnými.