Hrací domeček pro děti
Když jsou děti ještě malé, mají nejrůznější hry, kterými se baví. Jednou z nich je například schovávaná, která neodmyslitelně patří k dětským hrátkám. Děti vyhledávají místa, kde by se mohli schovávat a hrát si například na to že jsou v armádním úkrytu, nebo kdekoliv kam jim to jejich bujná fantazie dovolí. Chtějí být v nějakém útulném prostoru, kde by se mohli cítit bezpečně, úkrytu který by byl jen jejich a oni by si ho mohli přizpůsobit svým vlastním představám. Přesně proto je tu hrací domeček pro děti, aby tuto jejich tužbu naplnil.
Kam je hrací domeček pro děti vhodný?
Hrací domeček pro děti lze používat jak vevnitř, tak venku za příznivého počasí. Díky jeho ideálním rozměrům se vejde prakticky všude. Má nízkou váhu a tak se lehce přenáší z místa na místo. Snadno se také skládá a rozkládá.
Nechte dítě seberealizovat
Seberealizace dětem často chybí. Možnost zapojit kreativitu a svou vlastní fantazii. Toto hrací domeček pro děti umožňuje v plném rozsahu. Jelikož se dá na domeček malovat, a vybarvit si ho podle své libosti, tak se dítě může naučit trochu se rozhodovat (jaké barvy použije), nebo jak si dále tento hrací domeček pro děti kreativně vylepší. Samotná schopnost rozhodování bude dítěti v budoucnu velice důležitá a podstatná, jelikož hodně pečlivých rodičů „nalajnují“ svým dětem v podstatě celé jejich dětství a děti se pak sami neumí pořádně rozhodovat. Proto je dobré jim v dětství dávat pokud možno co nejvíce možností výběru, možností jak zapojit vlastní kreativitu. Pomůžete jim tak do budoucna o mnoho lépe než když mu nakážete, co a jak bude bez jeho přičinění. Hrací domeček pro děti je ta nejlepší věc pro dětskou seberealizaci. Pořiďte dětem hrací domeček pro děti a nechte dítě seberealizovat.
Studie doktorky Betty Edwards
Kreslení, jedna z dětských aktivit, která se pomalu ale jistě ztrácí za moderní technikou, na které děti tvoří raději, než na papíře. Ale víte o tom, že kreslení je velice důležité a prakticky nezbytné?
Kreslení totiž podporuje činnost pravé mozkové hemisféry, která je pro spoustu věcí nezbytná. Umožňuje například rozvoj fantazie, kreativity a nápadů. Díky tomu jsou lidi s rozvinutou pravou mozkovou hemisférou velice dobří umělci, organizátoři a manažeři. Jelikož jim rozvinutá hemisféra umožňuje lépe si spoustu věcí představit a utříbit v hlavě a pak něco smysluplného vytvořit. To že kreslení opravdu podporuje činnost pravé mozkové hemisféry, jen dokazuje studie doktorky Betty Edwards, která vypracovala celou metodiku kreslení. Hovoří o tom, že samotná schopnost kreslit je dána všem lidem od jejich narození, ovšem pokud tuto schopnost přestaneme využívat a procvičovat, tak ji ztrácíme. Tato schopnost se dá ale zpětně zpátky získat, když začneme zase kreslit. Ovšem rozvíjení této schopnosti je lehčí hlavně v nízkém věku, takže je na místě učit děti kreslit když jsou ještě malé.
Hrací domeček pro děti je tvořen z velkých obrázků, které samotné tvoří stěny a střechu domečku, dítě má tak dostatek prostoru ke kreslení.
Pokrok technologie má negativní vliv na vaše děti aneb zpátky ke kreslení a čtení
Čas neúprosně letí a pokrok nikdo nezastaví, to je snad všem jasné. Pokrok lidstva však má své důsledky úplně na všechno a to i na dozrávání vašich dětí. Ano je tomu tak, jak se říká – Každá akce vyvolá reakci. Akcí zde myslím technologický pokrok ve všech oblastech, což je samozřejmě dobře, ale všechno má své stinné stránky. Když se podíváme na technologický pokrok elektroniky, můžeme vidět, že dnes již bez svých elektronických zařízení hodně lidí nemůže ani fungovat. Před 30 lety když chtěl někdo někoho navštívit tak si dal tu cestu a práci a on třeba pak nakonec ani nebyl doma. Když si někdo s někým dopisoval tak to zařizovala pošta a psaníčka. Ještě před 15 lety neměli děti telefony a teď nemyslím ty chytré, neměli vůbec žádné! Ale nějak jim to nechybělo ke štěstí. Když se podíváme na dnešní mládež, jsou na elektronických zařízeních závislý. Mají neustále u sebe jejich mobil, který je většinou modernější než mají jejich rodiče. Když přijdou ze školy, jsou celou dobu na počítači, dokud je někdo nevyhodí. Poté se přechází dívat s rodiči na televizi, a když už i odtud jsou odehnány a dostanou povel, aby si šli lehnout, tak zalehnou s mobilem a ještě s ním svítí a klikají do něj, dokud nejsou opravdu kaput a neusnou. Toto nebyl žádný extrémně přehnaný případ, ale každý průměrný žák 5-8 třídy. A teď si položme otázku: Opravdu chceme, aby naše děti vedly takovýto životní styl? Nebylo vám dobře, když jste si hráli na babu, skákali přes švihadlo a stavěli si domečky? Nejspíše je více než vhodné najít balanc mezi světem elektroniky a světem obyčejných hraček, kreslení a literatury. Kreslení může navíc dát dobré dobré vlohy do budoucna menším dětem a četba těm o něco větším. Pořiďte si hrací domeček pro děti a nechte je, ať si hrají starým hezký způsobem, bez počítačových stříleček. Ať za pomoci kreslení můžou rozvíjet svou fantazii a v domečku si užít hodně legrace. Vždyť přeci dětství je jen jedno.